Úroveň vědomí

Před nějakou dobou se mě můj manžel zeptal na otázku: „Jak vnímám úroveň vědomí? Co to vlastně je?“

A mě zpětně došlo, že mnoho pojmů už beru roky za samozřejmé, ale vlastně jsem nad nimi dlouho nepřemýšlela. Myslím, že na takovou vnitřní revizi není nikdy pozdě 🙂

Nejlepší to bude vysvětlit na příkladu, aby to bylo srozumitelnější. Příklady, které zde uvádím, popisují můj subjektivní pohled. Své texty nepovažuji za neměnnou pravdu. Proto prosím, čtete řádky s otevřenou myslí 🙂

Představte si člověka, který je často naštvaný, mnohdy si stěžuje, hádá se a není s ničím spokojený.

Co se mu honí hlavou? Asi si bude myslet, že je oběť. Svět není přívětivé místo, mnohdy nemá na vybranou. Nežije, ale spíše přežívá. Z takové úrovně vědomí težko bude vnímat intuici, jemné energie a podobně. Jeho energie je totiž těžká, světlo do ní nemůže proniknout.

Někdo jiný může žít s klidem, pohodou. Nikam se nehonit, proplouvat životem tak, jak nejlépe umí. Nikomu neubližovat, nemít důvod si často stěžovat. Tento člověk už je otevřenější myšlence, že je sám strůjcem své nálady. Věci a lidi okolo sebe má možnost do jisté míry ovlivnit. Jeho energie jsou o něco jemnější, proto k němu mohou dolehnout nápovědy z vyšších světů, i přesto, že o jejich existenci nepřemýšlí.

No a pak jsou tací, kteří žijí vědomě. Ví, že každý čin má své následky. Vnímají sílu slov a myšlenek. Tvoří si svou realitu. Chtějí znát souvislosti a hledají nápovědy. Jejich vnímání je otevřené. Úroveň vědomí bych pojmenovala slovy citlivé a jemné. Jemnohmotné světy jim pomáhají a tito lidé s nimi mohou i vědomě spolupracovat.

Typů lidí existuje samozřejmě mnohem více. Popsala jsem příklady jen několika z nich, aby mezi nimi byly patrné rozdíly.

Důležité je uvědomění, že žádná z těch úrovní není trvalá. Každý jedinec se může vyvíjet a růst na své cestě. Vlastně to vnímám jako jeden z hlavních úkolů nás všech pozemšťanů zde na Zemi. Myslím si, že jsme zde proto, abychom se učili, pomáhali si a posouvali se. Abychom se přibližovali stavu Jednoty. Stavu vědomého bytí na všech úrovních.

Miluji proces tvorby, kdy cítím, že jsem napojená na Zdroj a přede mnou vzniká jedinečný obraz či text. V podstatě jsem prostředníkem, který přenáší moudrost vyšších světů do našeho hmotného. Ukazuji cestu k vnitřnímu světu, který má v sobě každý z nás. Více o mé cestě si můžete přečíst zde: Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Název eBooku

    Přitažlivý krátký text (max 2. věty), díky kterému se klient rozhodne stáhnout eBook.

  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Těším se na vás i na Facebooku