Ohlédnutí za rokem 2021

Říkala jsem si, jak by bylo prima se za tímto rokem ohlédnout. Uvědomila jsem si totiž, že když se stále dívám dopředu, tak ani nevnímám, jaký kus cesty jsem ušla.

Máte to také tak? Nebo se umíte i v průběhu roku zastavit a ohlédnout? Když se podívám na uplynulý rok zpětně, vybavím si několik klíčových momentů. Jaké mezi ně patří? Mrkněte se mnou 🙂

Abych byla k sobě upřímná, mám první třetinu roku 2021 nějak v mlze. Dost možná je to dáno těmi lockdowny. Více člověk řešil, jak se má dostat na pozemek, když je v jiném okrese. Jak se má sejít s rodiči, když bydlí 200 km daleko…

Nechat si vyrobit maringotku, vnímám jako hlavní událost první třetiny roku. Rozhodnutí mít na pozemku maringotku dřív než se postaví náš domek, považuji za úžasné. Vede to člověka k žití ve větší jednoduchosti, v respektu přírodu a tím v souladu s počasím a denním rytmem. Ano, na druhou stranu to má mnohá úskalí v podobě zimy, pilinného wc venku, nuceného otužování (což beru jako plus), máchání plen ve studené vodě, nemožnosti usušit mokré oblečení… Přes to všechno mám naší maringotku moc ráda a těším se, že se z ní stane můj ateliér.

Kousek ráje na zemi

Největší posuny za tento rok samozřejmě vnímám u své dcerky, která se z nošenečka stala zdatnou chodkyní. Je to neuvěřitelné, kolik se toho mimi za rok naučí. Ten rozvoj je tak veliký, že i když jsem svědkem v té každodennosti, tak mě nepřestává překvapovat. Chuť naší Jasmínky Emy prozkoumávat svět, na všechny se smát, těšit se ze všeho, co právě najde… je vskutku obrovská. A já jsem nesmírně hrdá a šťastná, že mám tak úžasnou dcerku.

Několikrát jsme byly v maringotce jen my holky – Já, Jasmínka a fenka Lili. Bylo to úžasné 🙂

Mít možnost, aby dítě vyrůstalo v přírodě je naprosto báječné. Nemusíte vymýšlet hry, nemusíte řešit hračky. Dítě se přirozeně zabaví samo.

Náš pozemek mi byl také velkou inspirací v tvorbě. Vzniklo tam úvodní video k mé hithitové kampani na knihu. Video sklidilo úspěch a tím velmi podpořilo i celkový výsledek kampaně. Ta předčila má očekávání. Vlastně se dnes velmi usmívám, když si vzpomenu na slova jedné z mé mentorek, která řekla: „Léto nemusí být okurková sezóna, klidně ten čas využijte na kampaň.“ Tak jsem to tak udělala. Bez zkušeností, ale s důvěrou a nadšením. Celá hithtová kampaň byla samorozvojový kurz. Náročný, dlouhý, ale báječný.

Tento rok byl také opět plný vzdělávání. Já osobní rozvoj prostě potřebuji k životu 😀 Prošla jsem mastermindem. A i když jsem ho ukončila dříve, tak mám radost z té zkušenosti a hlavně z báječných lidí, které mi to přineslo do cesty. Učila jsem se i psát texty na web a díky tomu jsem opět aktivnější i v mailech. A také jsem prošla mentoringem. To byla bomba. Budu v tom pokračovat, neboť nechat se vést někým, kdo s vámi rezonuje, kdo vnímá váš potenciál, umí z vás dostat to nejlepší… je prostě paráda. Všem vřele doporučuji, ať už děláte cokoliv.

Kampaní se překlopila polovina roku a ta druhá se vlastně hodně točila kolem dokončení knihy Dračí příběh. Tolik hodin nad korekturami, sazbou, ilustracemi, přípravou k tisku, řešením tiskárny…. Hodně jsem se toho naučila. V oblasti marketingu, sebeprezentace, trpělivosti. Zároveň jsem díky této cestě poznala mnoho úžasných lidí.

Držet v ruce svou knihu je naprosto úžasný pocit.

Má kniha mi z tiskárny přišla přesně měsíc před Vánoci. Krásné načasování. Strhla se lavina objednávek. Další náročná ale krásná etapa. Jsem za tolik věcí a událostí vděčná.

Vím, že to byl i rok plný karambolů, těžkostí, nelehkých rozhodnutí. Ale já chci vzpomínat hlavně na to, co mě posunulo. Z každé situace se dá vzít to dobré. Záleží vždy na nás 🙂

Pojďte si i vy poděkovat za to, jací jste. Najděte důvody vděčnosti a radosti. Stojí to za to. Jste úžasní, věřte tomu.

Jsem průvodkyně vnitřních světů, krásného prostoru, který má v sobě každý z nás. Zároveň miluji proces tvorby, kdy cítím, že jsem napojená na Zdroj a přede mnou vzniká jedinečný obraz či text. V podstatě jsem prostředníkem, který přenáší moudrost vyšších světů do našeho hmotného. Má tvorba vzniká díky channelingu. Channeling mi otevřeli draci skrze knihu Dračí příběh. Kniha je i v audioverzi, která je úžasnou meditací pro všechny, ať už milují draky nebo si přejí ponořit do sebe, probudit své spojení s duší a její moudrostí.