Jaká je (má) hodnota?

Když ve mně cokoli budí silné emoce, obzvlášť ty negativní, tak vím, že jde o téma, které nemám zpracované. V tomto článku se budu věnovat tématu hodnoty sebe, hojnosti, vlastních služeb a s tím souvisejících peněz. A přesto to není článek o penězích jakožto takových.

Jistě jste to také mnohokrát zažili, kdy jste měli zájem o nějaké zboží či službu a cena Vám přišla moc vysoká. Jakou emoci jste u toho cítili? Co se dělo ve Vašem těle? Co Vám přicházelo na mysl?

Před časem jsem si uvědomila, jak v takových chvílích cítím velkou škálu emocí. Od vzteku, naštvání na sebe, že se mi nechce dávat tolik peněz, i když mě kolikrát produkt zajímá. Až po emoce obdivu, jak to ten dotyčný/dotyčná udělali, že jsou v souladu s uvedenou cenou.

Toto téma mě provází mnoho let. Ale nikdy dřív jsem se na něj nepodívala z pohledu vnitřního světa. Dříve jsem hledala spíše ve své rodině, ve vzorcích, které jsem slýchávala od rodičů či jiných členů rodiny.

Je na čase se na téma podívat jinak. Za poslední roky jsem se naučila odpovědi hledat se svými vnitřními průvodci. Byla jsem zvědavá, co se dozvím tentokrát.

Šla jsem tedy do svého vnitřního světa (toto téma bylo na několik ponoření se do sebe 🙂 ) a získala tam obohacující myšlenky, o které se s Vámi podělím.

Při první návštěvě, svého vnitřního světa, mi po chvíli narostla křídla motýla. Křehká, ale krásná. Chtěla jsem letět. Nešlo to. V tom jsem zaslechla hlas:

„Celý vesmír Ti věří a přeje Ti hojnost. Ty jsi ta, která hojnosti brání. Abys mohla letět potřebuješ čas a důvěru v sebe.“

Tak jsem si dopřávala čas. Cítila jsem klid. Pomalinku jsem se začala zvedat a poletovat. Lehoučký jemný let, jen pár prchavých okamžiků. Celá scéna se odehrávala ve vesmíru. Věděla jsem, že na sebe nesmím spěchat. Celý proces jsem si však velmi užívala. Bylo to krásné a pro mě velmi transformační.

Další návštěvy mého vnitřního světa se týkaly medvěda. I přes to, že mými hlavními průvodci jsou draci, tak jsem na cestě tématu hojnosti a hodnoty potkávala jiné průvodce, což je úplně v pořádku. Vždy k sobě nechávám přijít průvodce, který je pro dané téma nejvhodnější.

Poslechla jsem své vnitřní vedení, jenž mě vybízelo, ať probudím medvěda. Udělala jsem to a čekala mě setkání s hnědým huňatým medvědem. Medvěd velikosti stromů mě navštívil i ve snu. V podobných případech čtu znamení jako urgenci řešení daného tématu.

Medvěd byl láskyplný a pozorný. Ukázal mi dutinu stromu s medem. Kolem létaly včely. Medvěd mi vysvětlil, že včely jsou drobné překážky na cestě k cíli. Ty mě však nesmí zastavit, neboť patří k přirozené součásti na cestě. Med symbolizoval odměnu – hojnost. Medvěd si do medu několikrát hrábnul svou velikou tlapou. Mnoho medu však v dutině stromu nechal.

„Neber si víc, než Ti náleží.“

Úžasná myšlenka, ze které jsem si odnesla vědomí pokory.

Další návštěvy vnitřního světa mě nedoprovázelo žádné zvíře. Vnímala jsem „jen“ hlas a obrazy.

Vibruj rychleji. Zrychlení vibrace je důležité pro proces získávání toho, co si přeješ. Vše ve vesmíru má svou vibraci. Pokud si cokoli přeješ, je Tvým úkolem, dostat se na danou frekvenci. Jestli Ti to nejde, brání Ti v tom emoce či vzorce, které s Tebou už nejsou v souladu.“

V tom jsem uviděla obraz cibule. Na plátku cibule bylo napsáno „Podceňování se“. A já jsem pochopila, že mám mnoho podobných nastavení, které mi brání v rozvoji.

Teď jsem v procesu, kdy se snažím s těmito mě již nefunkčními vzorci pracovat. Pokud budete zkoušet zpracovat si téma podobným způsobem, doporučuji vyzkoušet některé z těchto možností:

  • Poprosit živly (vodu, vzduch, oheň či zemi) o pomoc s rozpuštěním těchto vzorců. Podobná cvičení se dají dělat v meditaci nebo jako rituál v reálu. Můžete si napsat vzorec, který už s Vámi nerezonuje, na papír a pak ho spálit, roztrhat a poslat větru, spláchnout, zakopat… Cokoli, co budete cítit.
  • Prosvětlovat. Energie světla vibruje vysoko. V praxi to znamená, že nám světlo pomáhá rozpouštět vše negativní. Negativní situace a vzorce mají totiž mnohem nižší frekvenci – vibrují na pomalejší úrovni, proto nezvládají nápor láskyplného světla.
  • Poděkovat. Energie vděčnosti za vzorec, který jste si kdysi dávno vybudovali má velký význam. V určitých situacích Vám jistý vzorec mohl pomáhat přežít. Dnes jste dost možná už jinde. Proto je čas mu poděkovat a opustit.
  • Transformovat. Vše ve vesmíru je energie. Nic nezmizí, jen to změní svou strukturu. Proto je možné si vizualizovat semínko původně negativního vzorce, který díky světlu, vodě či zemi změní svou strukturu. Naším novým nastavením plným lásky a vděčnosti z něj začne růst nový spoj, který nám bude pomáhat v procesu růstu.
  • Na pomoc můžete samozřejmě přivolat i své průvodce. Rádi Vám pomohou a ukáží, jak zpracovat vzorec, který si přejete opustit. (Jak jsem přišla ke svým průvodcům píši ve svém příběhu: https://vnitrnisvety.cz/muj-pribeh/)

Věřím, že jsme zde proto, abychom žili v lásce, radosti, zdraví a hojnosti. V souladu se svou duší. Naplňováním svého poslání obohacujeme sebe i svět kolem. Otevřít se hojnosti a všem darům, které k nám bez ustání proudí je jeden z úkolů.

Když budete kdykoli řešit téma o kolik si máte říct peněz nebo zda je Vámi požadovaný produkt za vhodnou cenu, zkuste následující. Nejdříve se naciťte na sebe, na své já. Jak s Vámi daná cena rezonuje? Co Vám přinese produkt či služba? Jakou potřebu si přejete uspokojit? Kolik vlastní energie a úsilí jste vložili do své práce? Věřte svým pocitům. Pokud ucítíte nesoulad mezi sebou a cenou, jdete do sebe ještě hlouběji, poproste o pomoc a pracujte s nastaveními, která Vám neslouží.

Cesta nekončí, stále se mám mnohé co učit a kam jít. Jsem velmi vděčná svému vnitřnímu světu za tyto nápovědy a uvědomění, díky kterým rostu a učím se. Díky tomu s Vámi mohu tyto zkušenosti sdílet a věřit, že pomohou i Vám.

Pokud Vás zajímá, jak se i Vy můžete spojit se svými vnitřními průvodci, tak Vám doporučuji můj Ebook s meditací: https://vnitrnisvety.cz/ebook-probud-v-sobe-draka/

S láskou

Eliška Mabel

Jsem průvodkyně vnitřních světů, krásného prostoru, který má v sobě každý z nás. Zároveň miluji proces tvorby, kdy cítím, že jsem napojená na Zdroj a přede mnou vzniká jedinečný obraz či text. V podstatě jsem prostředníkem, který přenáší moudrost vyšších světů do našeho hmotného. Má tvorba vzniká díky channelingu. Channeling mi otevřeli draci skrze knihu Dračí příběh. Kniha je i v audioverzi, která je úžasnou meditací pro všechny, ať už milují draky nebo si přejí ponořit do sebe, probudit své spojení s duší a její moudrostí.